کتاب عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس، شاه‌کلیدهای مسیر تکامل
قیمت‌های باورنکردنی قالب آماده‌ی پایان‌نامه
تخفیفات ویژه‌ی خدمات پژوهشی
0
0

بهترین روش تنظیم فاصله‌ی خطوط پایان‌نامه

9772 بازدید

یکی از سؤال‌هایی که دانشجویان تحصیلات تکمیلی و کسانی که قصد ویرایش یک متن، طبق دستورالعمل خاصی را دارند، می‌پرسند این است که در آیین‌نامه یا دستورالعمل نگارش، نوشته‌شده فاصله سطرها باید برابر 1.5 باشد. این مقدار 1.5 را از کدام بخش باید تنظیم کرد و واحد آن چیست؟ سانتی‌متر (Centimeter) است یا میلی‌متر (Millimeter) یا پوینت (Point)؟ در بخش Line Spacing Options از گزینه‌ی Lines 1.5 باید استفاده کرد یا گزینه‌ی Exactly؟

در پاسخ به این سؤال باید گفت: برای اینکه این مقدار را تنظیم کنید، نرم‌افزار Word را اجرا کنید. در زبانه‌ی Home بخش Paragraph، روی ابزاری که شبیه فلش رو به بالا و پایین است کلیک کنید و گزینه 1.5 را انتخاب کنید.

لازم به توضیح است عدد انتخاب شده در میزان ارتفاع سطر ضرب می‌شود؛ به این معنی که اگر عدد 1.5 انتخاب شود، فاصله بین خطوط، 1.5 برابر ارتفاع هر سطر خواهد شد. 

4.6 ستاره از 14 رأی
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://karoonmedia.ir/?p=18578
اشتراک گذاری:

نظرات

1 نظر در مورد بهترین روش تنظیم فاصله‌ی خطوط پایان‌نامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی را با صفحه کلید انگلیسی پاسخ دهید *محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.

عبارت‌های کلیدی (Keywords)‌: فاصله بین خطوط در پایان نامه, فاصله بین خطوط در ورد پایان نامه, فاصله خطوط در پایان نامه, روش تنظیم فاصله بین خطوط یا سطرهای متن پایان‌نامه, فاصله بین خطوط یا سطرها در پایان نامه, نحوه تنظیم فاصله سطرهای پایان نامه, آموزش تنظیم فاصله خطوط در ورد, آموزش تنظیم فاصله خطوط در word, تنظیم فاصله خطوط در ورد به سانتی متر, كم كردن فاصله خطوط در ورد, آموزش پایان نامه نویسی, فاصله بین خطوط در ورد