کتاب عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس، شاه‌کلیدهای مسیر تکامل
قیمت‌های باورنکردنی قالب آماده‌ی پایان‌نامه
تخفیفات ویژه‌ی خدمات پژوهشی
0
0

مهم‌ترین دلایل تفاوت نتایج انسان‌ها

چرا می‌خواهیم اما نمی‌شود؟
چرا بعضی می‌توانند اما بعضی نمی‌توانند؟
چرا افراد مختلف از شنیدن یک مطلب یا مطالعه‌ی یک کتاب، نتیجه‌ی متفاوتی می‌گیرند؟

این اتفاق می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد ازجمله:
– همه‌ی افراد به یک‌میزان، مطلب مطرح‌شده را درک نمی‌کنند، نمی‌پذیرند، باور نمی‌کنند و به نتیجه‌ی آن ایمان نمی‌آورند. اگر به مطلبی برخورد کردید که به‌ظاهر مفید بود و باعث بهبود زندگی شما می‌شد اما در آن تردید داشتید، به‌راحتی از آن گذر نکنید، تحقیق کنید و در صورت صحت، از آن بهره‌مند شوید.
– همه‌ی افراد به یک‌میزان، به یافته‌ها، دانسته‌ها و آگاهی‌هایی که به دست می‌آورند، عمل نمی‌کنند. بسیاری از انسان‌ها، فقط عادت دارند مطالب خوب را بشنوند اما تصمیمی برای اجرای آن در زندگی ندارند. به‌تبع، نتیجه‌ی مثبتی هم در زندگی دریافت نمی‌کنند.
– همه‌ی افراد به یک‌میزان، نمی‌خواهند موفق شوند. برخی موفقیت را دوست دارند اما حاضر نیستند به خاطر رسیدن به آن، قدمی بردارند و زمان و انرژی بگذارند.

– همه‌ی افراد به یک‌میزان، حاضر به انجام تمرین‌هایی که برای بهبود توانایی و مهارتشان داده می‌شود، نیستند. تا تلاشی نباشد و تمرینی انجام نشود، رشد و پیشرفتی هم حاصل نمی‌شود.
– همه‌ی افراد به یک‌میزان، به الهامات و نشانه‌های هدایت که در اختیارشان قرار داده می‌شود، توجه نمی‌کنند و از فرصت‌ها استفاده نمی‌کنند. بسیاری از اتفاقات مثبت را ما در زندگی به‌صورت الهام به ذهن یا از طریق صحبت‌ها و راهنمایی‌های دیگران دریافت می‌کنیم. توجه به این الهامات و عمل به آن‌ها موجب بهبود زندگی ما می‌شود.
– همه‌ی افراد به یک‌میزان، نمی‌توانند بر ترس‌هایشان غلبه کنند و دست به اقدام بزنند. ماندن در منطقه امن، ادامه دادن روش و عادت‌های فعلی و به چالش نکشیدن خود، موجب ادامه پیدا کردن وضعیت کنونی می‌شود.

– همه‌ی افراد به یک‌میزان، تلاش نمی‌کنند مسائل را بفهمند، حل کنند یا با آن‌ها کنار بیایند. بعضی افراد به‌جای مواجهه صحیح با مسائل، سعی می‌کنند به آن‌ها بی‌توجهی کنند و این باعث می‌شود مسائل روزبه‌روز در زندگی بحران‌های بیشتری به وجود آورد. سعی کنید با رفتار صحیح در مواجهه با مسائل، انرژی ذهن‌تان را به‌جای درگیر ماندن با آن، آزاد کنید.

اگر تمایل دارید موفق شوید، باید با تمام وجود بخواهید و حاضر باشید به خاطر آن زمان و انرژی بگذارید، از الهامات و نشانه‌های هدایت برای بهبود زندگی استفاده کنید، بر ترس‌ها غلبه کرده و تجربه کنید، بیاموزید و به دانسته‌ها عمل کنید.

در یک کلام، باید خواست، باور و عمل شما، هم‌جهت باشد تا به نتیجه‌ی مطلوب برسید.

هیچ اتفاقی در زندگی، اتفاقی اتفاق نمی‌افتد. اتفاقات را با خواست، باور و عملِ خود رقم بزنید. موفقیت‌ها یا شکست‌هایی که در زندگی تجربه می‌کنید به‌طور مستقیم بر روی عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس شما تأثیر می‌گذارد.

5 ستاره از 17 رأی
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://karoonmedia.ir/?p=15931
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد مهم‌ترین دلایل تفاوت نتایج انسان‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی را با صفحه کلید انگلیسی پاسخ دهید *محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.