سئو (SEO) چیست؟

سئو (SEO) مخفف عبارت Search Engine Optimization به معنای بهینه سازی موتور جستجو است و یکی از روش‌های متداول دیجیتال مارکتینگ در جهت بهینه‌سازی وب‌سایت برای موتورهای جستجو و افزایش کمیت و کیفیت بازدیدکنندگان سایت و معرفی محصولات و خدمات شما از طریق بازدید طبیعی موتورهای جستجوی گوگل، بینگ، یاهو و … است.

به زبان ساده، سئو (یا با تلفظ صحیح اس ای اُ) مجموعه‌ای از تکنیک‌ها و دستورالعمل‌هاست که سبب می‌شود رتبه‌ی سایت شما در کلمات کلیدی خاص، بهبود یابد و موجب افزایش بازدیدکننده و در نتیجه رونق کسب کارتان شود.

چرا سئو سایت برای کسب و کارها مهم است؟

نرخ پهنای باند اینترنت و تعداد تلفن‌های هوشمند در ایران افزایش یافته است، ضریب نفوذ اینترنت در سال 1397 به 60 درصد رسیده و تعداد کاربران اینترنت در ایران از مرز 40 میلیون نفر گذشته است. میلیون‌ها کاربر ایرانی از گوگل برای پیداکردن پاسخ سوالات خود، یافتن محصولات و … استفاده می‌کنند.

بازار رقابت فروش محصولات و خدمات بیشتر از هر زمان دیگر اهمیت سئو را آشکار می‌کند و همه می‌خواهند در بالاترین رتبه‌های گوگل قرار بگیرند و به عبارت ساده می‌توان گفت: «هر کجا کاربری حضور دارد، مشتری آنجاست!»

بنابراین اگر صاحب یک شرکت، کارخانه، فروشگاه و هر کسب‌و‌کار آنلاین یا سنتی هستید، در قدم اول به یک وب‌سایت نیاز دارید و سئو در قدم بعدی می‌تواند به توسعه و رشد کسب و کارتان کمک کند.

+1