قالب‌ پایان‌نامه‌ی دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی
0
0

مفهوم باور عزت‌نفس

936 بازدید

مفهوم باور عزت‌نفس

عزت در عربی به معنی شکست‌ناپذیری است. عزت‌نفس، باوری است ذهنی و درونی، وابسته به احساس لیاقت، خودارزشمندی و شکست‌ناپذیری.

باور عزت‌نفس باعث می‌شود انسان احساس لیاقت، ارزش و اعتبار کند و خود را شایسته بهترین‌ها بداند.

همین امر عاملی خواهد شد تا همیشه تلاش کند و خود را در همه ابعاد رشد دهد و کیفیت زندگی خود را روزبه‌روز بهبود ببخشد و مواجهه با مسائل پیش رو و حل آن‌ها را راهی برای رشد و تقویت توانایی‌های خود بداند.

کافی است بداند مسائل زندگی یا قابل‌حل هستند یا قابل‌تحمل و هردوی این‌ها او را قوی‌تر از قبل می‌کند و ظرفیت وجودی او را وسیع‌تر می‌کند.

همین باور عزت‌نفس است که به انسان می‌آموزد، در جهان هستی چیزی به معنای شکست و ناکامی وجود ندارد.
ما به این دنیا نیامده‌ایم که کامل و بی‌نقص باشیم.
آمده‌ایم تا با غلبه بر ترس‌ها، تجربه کنیم، بیاموزیم و در مسیر رشد و تعالی، هر روز بهتر و بهتر شویم و تکامل خود را طی کنیم.
این انسان است که شکست را می‌پذیرد، قدرت نداشته‌اش را باور می‌کند و خود را دچار خسران می‌کند.

یادمان باشد، توانایی، هوش، استعداد و خلاقیت انسان محدود است.
رشد توانایی‌های ما شدیداً وابسته به عمل به آگاهی‌هایی است که به دست می‌آوریم.
هرقدر تلاش ما در عمل به دانسته‌ها بیشتر شود، به همان اندازه، آگاهی‌هایی که از جهان پیرامون به دست می‌آوریم بیشتر شده و نتایج مثبت بیشتری و زندگی باکیفیت‌تری را تجربه خواهیم نمود.

 

منبع: کتاب شاه‌کلیدهای مسیر تکامل

پرسش‌های پرتکرار در مورد عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس

5 ستاره از 5 رأی
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://karoonmedia.ir/?p=13669
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد مفهوم باور عزت‌نفس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

عبارت‌های کلیدی (Keywords)‌: دوره ی عزت نفس و اعتماد به نفس, کتاب عزت نفس و اعتماد به نفس, عزت نفس و اعتماد به نفس pdf, دانلود کتاب عزت نفس و اعتماد به نفس, دانلود عزت نفس و اعتماد به نفس pdf, عزت نفس و اعتماد به نفس, عزت و اعتماد به نفس, اعتماد به نفس و عزت نفس را تعريف كنيد, عزت به نفس یعنی چه, عزت به نفس را تعریف کنید, دوره عزت نفس, دوره عزت نفس و اعتماد به نفس, تعریف عزت نفس, عزت نفس چیست, عزت نفس به چه معناست, عزت به نفس یعنی چه, عزت به نفس را تعریف کنید, عزت نفس را با مثال توضیح دهید, عزت نفس pdf, عزت نفس چیست pdf, عزت نفس کتاب, کتاب عزت نفس, دانلود کتاب عزت نفس, دانلود کتاب عزت نفس pdf, تقویت عزت نفس, عزت نفس چیست و راههای تقویت آن, راههای تقویت عزت نفس, احساس عزت نفس, عزت نفس بالا, چگونه به عزت نفس برسیم, عزت نفس پایین, عزت نفس تحقیق, عزت نفس ثمره چیست, عزت نفس ثروت, چه کسانی عزت نفس پایینی دارند, چه کسانی عزت نفس دارند, چه کنیم عزت نفس داشته باشیم, چه چیزی عزت نفس را بالا میبرد, چه کنم عزت نفسم بالا بره, عزت نفس خود را چگونه حفظ کنیم, عزت نفس خوب, عزت نفس خودشناسی, خودباوری عزت نفس, عزت نفس روانشناسی, عزت نفس زیاد, عزت نفس در زنان, عزت نفس در مردان, عزت نفس شامل چیست, عزت نفس ضعیف, ضعف عزت نفس, عزت نفس غرور, عزت نفس یا غرور, عزت نفس با غرور چه فرقی دارد, عزت نفس و گناه, عزت نفس در لغت, عزت نفس و تفاوت آن با خود بزرگ بینی, عزت نفس و دوست داشتن خود, عزت نفس و احترام به خود, عزت نفس و راههای افزایش آن, عزت نفس و غرور, خودشناسی و عزت نفس, خودباوري و عزت نفس, خودآگاهی و عزت نفس, تفاوت غرور و عزت نفس, عزت نفس یعنی احساس با ارزش بودن, دوره ی عزت نفس