بعضی از دانشجوها ترجیح می‌دهند پیش از دفاع، کار ویراستاری پایان‌نامه را انجام دهند و برخی پس از دفاع. به نظر شما چه زمانی بهتر و مناسب‌تر است؟

برخی گمان می‌کنند اگر جلسه‌ی دفاع برگزار شود و ایرادات پایان‌نامه توسط داوران مشخص شود بهتر می‌توانند پایان‌نامه خود را ویرایش کنند! غافل از اینکه ایرادات ویرایشی و نگارشی موجب پایین آمدن کیفیت پایان‌نامه و کسر نمره شده و تاثیر منفی در نظر داوران می‌گذارد.
به همین خاطر پیشنهاد می‌شود پیش از برگزاری جلسه دفاع و تحویل پایان‌نامه به داوران، موارد ذکرشده به دقت انجام شود تا ضمن بالارفتن کیفیت پایان‌نامه، نمره‌ای از شما کسر نشود و دفاع موفقی را تجربه کنید.

برخی از مواردی که می‌بایست هنگام ویراستاری انجام شود:
– اصلاح اشکالات تایپی، املائی و ویرایشی
– اصلاح نیم‌فاصله
– صفحه‌بندی کامل به قطع دلخواه
– ویرایش و مرتب نمودن متن
– ویرایش صفحات ابتدایی و انتهایی
– تنظیم اندازه‌ی صفحات
– فهرست‌نویسی اتوماتیک
– قالب‌بندی صفحات اولیه فصول
– پاراگراف‌بندی
– ویرایش پانویس‌ها
– تنظیم تصویرها، جدول‌ها و نمودارها
– تنظیم فرمول‌ها و رابطه‌ها
– ویرایش فهرست منابع

توصیه می‌شود پیش از ارائه‌ی رسمی، اداری یا دانشگاهی متن‌ها یا فایل‌های متنی، «به‌ویژه پایان‌نامه»، از یک ویراستار برای بررسی، ویرایش و اصلاح متن خود کمک بگیرید.

خبر خوب این است که متخصصان ما مسلط به انواع نرم‌افزارهای ویرایش متون فارسی، عربی و انگلیسی، با تجربه‌ی حضور فعال در جلسات متعدد دفاع از پایان‌نامه و آشنا با انواع ایرادات ویرایشی و نگارشی، آماده ارائه‌ی خدمات ویراستاری به شما عزیزان هستند و طبق دستورالعمل و فرمت موردنظر شما، اقدام به ویرایش متن پروپوزال، پایان‌نامه، مقاله و کتاب می‌نمایند و در پایان، متنی ویرایش شده و مورد قبول به شما تحویل خواهند داد. 

با خدمات ویراستاری کارون مدیا در زمان و انرژی خود صرفه جویی کنید.
«ویراستاری پروپوزال، پایان‌نامه، مقاله و کتاب»