« حـــامی شـــو » | محصولات | تالار گفتگو | ویراستاری | تبلیغات | پرداخت آنلاین | تماس با ما | ورود / عضویت | سبد خرید: 0 محصول - تومان       

مقایسه دسته‌بندی و برچسب‌گذاری مطالب در وردپرس، نقش آن‌ها در بهبود سئو و افزایش زمان حضور کاربران در وب‌سایت

هدایت سریع، آسان و صحیح مخاطب به مطالب موردنیاز، یکی از مهم‌ترین مسائل در جذب و ماندگاری بیشتر کاربران در وب‌سایت است.

دسته‌بندی مطالب و برچسب‌گذاری برای آن‌ها، باعث ایجاد نظم و ساماندهی بهتر محتوای تولیدی می‌شود.

یکی از سؤالات مطرح‌شده این است، چه تفاوتی بین دسته‌بندی و برچسب‌گذاری مطالب در وردپرس وجود دارد؟

دسته (Category) و برچسب (Tag) ازلحاظ عملکردی شباهت‌هایی با یکدیگر دارند به همین دلیل برخی از افراد گمان می‌کنند دسته و برچسب دقیقاً مشابه هم عمل می‌کنند.

برای اینکه تفاوت دسته و برچسب در وردپرس را بیان کنیم و بتوانیم مقایسه دسته و برچسب در وردپرس را به‌خوبی توضیح دهیم، توجه شما را به مطالعه‌ی ادامه مطلب جلب می‌نماییم.

مفهوم دسته و برچسب (تگ)

گروه‌بندی موضوعات و مطالب اساسیِ موردبحث در وب‌سایت با دسته، طبقه‌بندی می‌شود و معمولاً در منوی اصلی سایت برای کاربران قابل‌دسترسی و مشاهده است. این دسته‌بندی می‌تواند تک سطحی یا چند سطحی، به‌صورت درختی یا والد و فرزند، تعریف شود.

برخلاف دسته‌بندی که می‌تواند چند سطحی تعریف شود، برچسب تنها می‌تواند به‌صورت تک سطحی تعریف شود و به یک موضوع خاص اشاره نماید.

در برخی از وب‌سایت‌ها به‌جای ایجاد چند دسته برای مطالب، تنها به ایجاد یک دسته با عنوان وبلاگ یا بلاگ بسنده و مطالب را با استفاده از تگ (Tag) یا برچسب، طبقه‌بندی می‌کنند.

می‌توان گفت عملکرد برچسب در وب‌سایت همانند عملکرد هشتگ (Hashtag) در شبکه‌های اجتماعی است و بیانگر موضوعات مختلف مطرح‌شده در نوشته است.

چگونه می‌توان مطالب سایت را با استفاده از تگ یا برچسب طبقه‌بندی کرد؟

گاهی اوقات دیده می‌شود که در برخی مطالب یا مقالات سایت با دسته‌بندی‌های متفاوت، موضوعات مشابهی مطرح شده و چه خوب است اگر این مطالب به نحوی به یکدیگر مرتبط شوند تا کاربر بتواند برای تکمیل اطلاعات خود، این مطالب را مطالعه نماید.

برای ارتباط این مطالب به یکدیگر کافی است برای موضوع موردنظر یک تگ (برچسب) ایجاد نمود و آن را به تمامی نوشته‌ها یا مقالاتِ مشابه افزود.

برچسب یا تگ، درست مشابه دسته عمل می‌کند با این تفاوت که مطالب را با توجه به جزئیات مطرح شده در آن‌ها طبقه‌بندی می‌کند.

وجود برچسب‌ها چه کمکی به مخاطب می‌کند؟

برای اینکه مطلب بهتر بیان شود با مثالی این موضوع را توضیح می‌دهیم. فرض کنید یک سایت، دسته‌ای با عنوان بازاریابی محتوایی دارد و مطالبی را در این زمینه ارائه می‌دهد. در این میان ممکن است در مورد مطالب مختلفی از جمله مدیریت محتوا با وردپرس، بهینه‌سازی موتور جستجو (سئو) یا شبکه‌های اجتماعی نیز صحبت شود، ولی دسته‌هایی با این عناوین در سایت وجود نداشته باشد.

برای اینکه مخاطبان بتوانند نوشته‌های مرتبط با این موضوعات را مطالعه کنند، برچسب‌هایی برای هرکدام از این موضوعات ایجاد و به نوشته‌های مرتبط افزوده می‌شود.

برچسب‌ها معمولاً در انتهای نوشته‌ها قرار می‌گیرند و با کلیک بر روی آن‌ها می‌توان مطالب مرتبط با آن‌ها را مشاهده نمود.

آیا دسته‌بندی و برچسب‌گذاری در بهبود سئوی سایت مؤثر است؟

در پاسخ به این سؤال باید گفت «به‌صورت مستقیم خیر». دسته‌بندی و برچسب‌گذاری باعث می‌شود کاربران به‌راحتی به مطالب سایت دسترسی پیدا کنند. همین امر تأثیر مثبت می‌گذارد و باعث کاربرپسند شدن سایت می‌شود.

با هر برچسب، یک صفحه در سایت ایجاد می‌شود و تمامی مطالب مرتبط، در آن صفحه نمایش داده می‌شود. طبیعی است که صفحات ایجادشده برای هر برچسب توسط موتورهای جستجو رصد شده و در نتایج جستجو نیز نمایش داده می‌شود. این اتفاق باعث می‌شود که مطالب سایت با جزئیات بیشتری توسط موتورهای جستجو تحلیل شود و ورودی به سایت افزایش یابد.

آیا برچسب‌های زیاد، عاملی برای افزایش اعتبار مطالب سایت می‌شود یا کاهش آن؟

برخی افراد برچسب‌ها (Tags) را با کلمات کلیدی (Key Words) اشتباه می‌گیرند، به همین خاطر برای هر نوشته تا جایی که امکان دارد برچسب تولید می‌کنند.

برخلاف آنچه تصور می‌شود، ایجاد تعداد تگ‌های فراوان برای یک نوشته، علاوه بر اینکه باعث بهبود سئوی سایت نمی‌شود، باعث سردرگمی کاربر برای یافتن و مطالعه‌ی مطالب مرتبط شده و موجب خروج سریع‌تر کاربر از وب‌سایت می‌شود.

همچنین وقتی از یک صفحه به صفحه دیگری لینک داده می‌شود، مقداری از اعتبار صفحه اول به صفحه دوم منتقل می‌شود. یعنی وقتی برچسب‌هایی برای یک مطلب تعریف می‌شود، در حقیقت صفحاتی ایجاد می‌شود که تمامی آن‌ها در صفحه‌ی مطلب اصلی لینک شده‌اند.

اگر ده‌ها برچسب مختلف برای یک نوشته تعریف شود، اعتبار آن نوشته تا حد زیادی پخش می‌شود. درواقع، مطلبی دارید که اعتبار آن بسیار پایین است. به‌جای این کار، با ایجاد تعداد محدودی برچسب و ایجاد تمرکز بر روی موضوعات مشخص، اعتبار وب‌سایت، مطالب و صفحات خود را در موتورهای جستجو افزایش دهید.

عنوان برچسب‌ها چگونه انتخاب شود؟

عنوان برچسب‌ها نباید خیلی جزئی یا خیلی کلی انتخاب شود. آن‌ها باید با توجه به مطالب و محتواهایی که تولید می‌شوند و همچنین با در نظر گرفتن موضوعات مورد جستجو انتخاب شوند.

برچسب‌ها باید طوری انتخاب شوند که حداقل به دو یا سه مطلب افزوده شوند یا در آینده برای آن‌ها مطالب دیگری تولید شود.

اگر امکان نوشتن توضیح برای هر برچسب وجود دارد، حتماً این کار را انجام دهید. وجود توضیحات باعث می‌شود درک یک برچسب و موضوعات مرتبط با آن، هم برای کاربر و هم برای موتورهای جستجو قابل‌فهم‌تر شود.

سخن پایانی

دسته و برچسب دو ابزار مهم طبقه‌بندی مطالب در وردپرس هستند. با دسته‌بندی، مطالب سایت به‌صورت کلی طبقه‌بندی می‌شوند و با برچسب‌گذاری، به‌صورت جزئی. به‌عبارت‌دیگر، برچسب‌ها، وظیفه ایجاد ارتباط بین مطالب دسته‌بندی‌شده را به عهده دارند.

استفاده بی‌رویه از دسته و برچسب، تأثیری بر بهبود سئو و افزایش رتبه وب‌سایت در نتایج موتورهای جستجو نخواهد داشت اما دسته‌بندی و برچسب‌گذاری صحیح باعث ایجاد نظم و ساماندهی بهتر محتوا، افزایش کارایی، دسترسی آسان به مطالب، کاربرپسند شدن وب‌سایت و افزایش زمان حضور کاربران می‌شود.


مشتاق خواندن نظرات ارزشمند شما هستم
همراه همیشگی شما، حسین جوانمردزاده

برچسب‌ها (Tags)‌:


پیشنهاد می‌کنیم مطالب زیر را حتما بخوانید

اهمیت خلاصه‌نویسی در تولید محتوا و نحوه‌ی نمایش یا قراردادن آن در قالب وردپرس

آموزش نحوه‌ی تغییر سبک نمایش یا استایل برچسب‌ها در پست‌های وردپرس

اشتراک‌گذاری مطالب وردپرس در شبکه‌های اجتماعی بدون استفاده از افزونه یا پلاگین

فهرست نویسی دستی در نرم افزار Word با استفاده از دکمه Tab صفحه کلید

استفاده از نرم‌افزار وردپرس یا طراحی اختصاصی سایت؟

  لینک‌های اشتراک‌گذاری  
  http://karoonmedia.ir/?p=5360  

مفاهیم فناوری اطلاعات و ارتباطات مبانی کامپیوتر و برنامه نویسی به زبان ++C کامپیوتر و تاریخچه پیدایش آن روان‌شناسی از دیدگاه اندیشمندان مسلمان کتاب امام صادق سلام الله علیه، مرد مبارزه، علم و تشکیلات خودروهای سنگین، تکنولوژی و عیب‌یابی
پاورپوینت مقاله پروتکل انتقال مطمئن و کارآمد انرژی (ERTP) برای جریان داده ها در شبکه های حسگر بی سیم (فایل پاورپوینت به همراه PDF) تحقیق آشنایی با روش های تعبیه نمودن Watermarking بر روی داده های دیجیتال مقاله روش های پیشرفته برای سیستم های شناسایی نفوذ Botnet (مقاله کامل به همراه ترجمه) تحقیق بررسی و ارزیابی سیستم عامل تحت وب گوگل (Google Chrome OS) پاورپوینت مقاله روش های پیشرفته برای سیستم های شناسایی نفوذ Botnet (فایل پاورپوینت به همراه PDF) مقاله پروتکل انتقال مطمئن و کارآمد انرژی (ERTP) برای جریان داده ها در شبکه های حسگر بی سیم (مقاله کامل به همراه ترجمه)

لطفاً نظر، پرسش یا پیشنهاد خود را بنویسید.
مطالب شما بسیار ارزشمند است، می‌تواند راهگشا باشد و به بهبود مطالب کمک کند.
لطفاً بنویسید که چه مطالبی یا نکاتی برایتان مهم است.

اولین نفری باشید که نظر می‌دهید

avatar
wpDiscuz

انتشار مطالب با ذکر و لینک منبع بلامانع است.

استفاده از مجموعه‌های بهادار، فقط برای افرادی مجاز است که بهای آن را از طریق وب سایت پرداخت کرده‌اند.
چاپ، تکثیر، کپی‌برداری، استفاده و انتشار برای سایرین از نظر شرعی و قانونی غیرمجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.


در شبکه‌های اجتماعی همراه ما باشید
youtube linkedin twitter facebook Aparat: KaroonMedia.ir Instagram: @KaroonMedia Web Channel: @KaroonMedia
سازمان بهزیستی کشور کمیته امداد امام خمینی رحمت الله علیه واحد فراهم آوری اعضای پیوندی موسسه خیریه محک - حمایت از کودکان مبتلا به سرطان موسسه خیریه بهنام دهش پور - حمایت از بیماران مبتلا به سرطان موسسه خیریه بنیاد کودک موسسه خیریه حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها آسایشگاه خیریه کهریزک انجمن حمایت از کودکان کار
انجمن حمایت از مبتلایان به دیستروفی بانک اطلاعات اهداکنندگان سلول های بنیادی ایران دارالاکرام - موسسه فرهنگی حمایت از تحصیل کودکان و نوجوانان موسسه نیکوکاری مهرآفرین موسسه خیریه همت انجمن خیریه 14 معصوم (ع) اهواز موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی طرح رفع سوء تغذیه کودکان نیازمند زیر 6 سال
Copyright © karoonmedia.ir
Designed by javanmardzadeh@yahoo.com